Informacje


19.11.2014 FENOMEN WYBORCZY W TYCHOWIE


W wyborach burmistrza Tychowa Robert Falana uzyskał poparcie aż 44,15% uprawnionych (1118 głosów). Robert Falana nienależący do żadnej partii zdobywa blisko 45 procentowe zaufanie mieszkańców pięknej miejsko – wiejskiej gminy Tychowo. Wynik rewelacyjny.
Jest to człowiek inteligentny, pomysłowy, zdeterminowany i skuteczny w dążeniu do wyznaczonych celów. Społecznik i lokalny patriota, dla którego Tychowo jest jego Małą Ojczyzną, którą chce przekształcać w nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców miasto.
Jest zawsze pełen optymizmu i wiary w ludzi, cały swój czas poświęca innym ludziom a szczególnie młodym wkraczającym w dorosłe życie. Jest profesjonalistą, bardzo dobrym energicznym organizatorem. Zna problemy Tychowa i jego mieszkańców, tu mieszka, tu zasadził drzewo, tu planuje przeżyć swoje dalsze życie.

Pana Roberta znam od wielu lat i popieram go w działaniach samorządowych, zmierzających do rozwoju Tychowa. Deklaruję Robertowi Falanie pomoc dla jego inicjatyw i udzielam swojego poparcia w Jego kandydowaniu na burmistrza Tychowa w drugiej turze wyborów w dniu 30 listopada. Mieszkańcy Tychowa mają więc szansę na wybór bardzo dobrego gospodarza.

Jerzy Kotlęga
Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego (2010 – 2014)
były Zachodniopomorski Kurator Oświaty11.11.2014 Święto Niepodległości


Święto Niepodległości 11.11.2014

Delegacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej z okazji Święta Niepodległości pod pomnikiem Orła Białego w Białogardzie.


Konwencja wyborcza w Sczecinie 26.10.2014


Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014 Konwencja wyborcza w Szczecinie 26.10.2014


Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 04 październik 2014 r.


Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014 Ostatnia uroczysta sesja sejmiku 4.10.2014

Ostatnia uroczysta sesja sejmiku miała miejsce 4 października 2014 roku. Były miłe słowa
i gesty oraz podarunki. Zupełnie inaczej niż podczas sesji roboczych podczas których dyskusja najczęściej była ostra - ale dla dobra regionu. W tym zgodni byli zarówno radni sejmiku jak i marszałek województwa podczas podsumowania kończącej się kadencji. Klub radnych SLD obdarował marszałka albumem fotograficznym „Szczecin w czasach PRL-u”. Wtedy województwo szczecińskie znalazło się w pierwszej trójce najdynamiczniej rozwijających się regionów. Na razie to są niestety tylko marzenia… województwa zachodniopomorskiego.


17.09.2014 - 75 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę


75 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę 75 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę 75 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę

W 75 rocznicę agresji wojsk radzieckich na Polskę kombatanci oraz Sybiracy organizują patriotyczne spotkania. Zawsze biorę w nich udział z biało - czerwoną wiązanką.13.09.2014 - Dożynki dla Powiatu Białogard w Pomianowie


Dożynki dla Powiatu Białogard w Pomianowie 13.09.2014 Dożynki dla Powiatu Białogard w Pomianowie 13.09.2014 Dożynki dla Powiatu Białogard w Pomianowie 13.09.2014

Obyczaj dożynkowy w Polsce związany jest z okazaniem szacunku dla chleba jako efektu pracy rak ludzkich. W chlebie zawarty jest trud rolnika oraz jego codzienna praca, za którą dziękuję. Uczmy dzieci i wnuki szacunku i miłości do chleba jako symbolu dostatku i spokoju. Wszystkim rolnikom życzę zdrowia oraz wielu sukcesów.


05.2012 - "Rozmowy pod krawatem" w Radio Szczecin


W studio radiowym Jerzy Kotlęga rozmawiał głównie na temat zlikwidowanych przez koalicję PO-PSL bibliotek pedagogicznych.
"Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej był przeciw, gdyż biblioteki są ważnym punktem na mapie edukacyjnej regionu. - One służą nauczycielom, studentom, innym ludziom. Jak dziś realizować ambitne hasła PO wyrównywania szans edukacyjnych, skoro wyjmuje się po kolei tzw. cegiełki?..."
Radio Szczecin


05.2012 - Likwidacja bibliotek, czyli kanibalizm kulturowy XXI wieku


Gazeta Wyborcza zamieściła list otwarty Jerzego Kotlęgi w sprawie planów likwidacji bibliotek pedagogicznych w Goleniowie, Świdwinie, Drawsku Pomorskim, Białogardzie, Sławnie i Pyrzycach.
Pełna treść listu na stronie Gazety Wyborczej Szczecin


02.2012 - w obronie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku i szczecińskiego zespołu Camerata Nova


Konferencja prasowa, źródło: TVP3 Szczecin


Podczas konferencji prasowej radni Sejmiku z SLD odnieśli się do planów likwidacji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku dla dzieci z upośledzeniem umysłowym i likwidacji szczecińskiego zespołu Camerata Nova. O poruszanej sprawie informowały lokalne media:
TVP3 Szczecin, Radio Szczecin i Gazeta Wyborcza


02.2012 - Finansowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w dorzeczu Parsęty zagrożone

Radni Sejmiku z SLD zwrócili uwagę na możliwość zwrotu części dotacji przeznaczonych z budżetu Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury dorzecza Parsęty. Więcej na ten temat w mojej interpelacji i w mediach:
Radio Szczecin.


Mecz drużyn Samorządowców i Artystów podczas Festiwalu Gwiazd


Drużyna Samorządowców Województwa Zachodniopomorskiego

Na początku lipca 2011 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach odbył się mecz piłki nożnej Samorządowców Województwa Zachodniopomorskiego z drużyną Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach pod wodzą Olafa Lubaszenko. Licznie przybyli kibicy zachęcali do gry obie drużyny.

Lista zawodników drużyny Samorządowców Województwa Zachodniopomorskiego:
Adam Celiński – kapitan, Olgierd Geblewicz, Andrzej Jakubowski, Jan Krawczuk, Jerzy Kotlęga, Piotr Głod, Adam Wyszomirski, Artur Łącki, Jarosław Kapitan, Roman Kleszczyński, Stanisław Motyka, Bogdan Wilkowski, Tadeusz Konopacki, Marian Kowalewski, Jan Rączewski, Leszek Dorosz, Bogusław Mamiński.

Lista zawodników Festiwalu Gwiazd:
Olaf Lubaszenko – trener, Radosław Majdan – bramkarz, Marcin Mroczek, Michał Milowicz, Marek Włodarczyk, Andrzej Andrzejewski, Michał Chorosiński, Tomasz Schiemscheiner, Piotr Zelt, Robert Moskwa, Marcin Piętowski, Marcin Kwaśny, Michal Coganianu, Wojciech Majchrzak, Tomasz Puzon.

Inauguracja kampanii wyborczej do Sejmu w Koszalinie
W Koszalinie odbyła się inauguracja kampanii wyborczej SLD w okręgu nr 40.
Więcej w Kurierze Szczecińskim i Głosie Koszalinskim

Klub Radnych SLD w obronie zwalnianych pracowników w SPWSZ na Arkońskiej


Klub Radnych SLD w Sejmiku zaapelował do marszałka Marka Hoka o podjęcie pilnej interwencji i wyjasnienia sprawy związanej z planowanymi zwolnieniami 130 osób przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Oczekujemy od Marszałka i Zarządu Województwa, jako organu założycielskiego, pilnych decyzji dotyczących wstrzymania rozpoczętych działań i wycofania zwolnień pracowników oraz rozpoczęcia negocjacji co do zasad i trybu przeprowadzenia restrukturyzacji w szpitalu przy ulicy Arkońskiej.

Dyskusja w "Spięciu"


Program Spięcie


W dniu 20.01.2011 Jerzy Kotlęga wziął udział w programie "Spięcie", w którym poruszane były tematy utrzymania byłej drogi krajowej S3, nowego budżetu oraz promocji Województwa Zachodniopomorskiego.

Lokalne Grupy Działania


Lokalne Grupy Działania


W Ośrodku Agroturystycznym „Młyn nad Starą Regą „ w Tarnowie w gminie Łobez odbyło się dwudniowe (13–14.01.2011) spotkanie przedstawicieli 13 (w naszym regionie funkcjonuje 15) lokalnych grup działania (LGD) województwa zachodniopomorskiego na temat tworzenia i ewaluacji wskaźników w lokalnych strategiach rozwoju.
W roli gospodarza wystąpiła LGD - Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie.
Otwarcia obrad dokonał Ryszard Sola, burmistrz Łobza, animator LGD w powiecie łobeskim.
Obecni byli także przedstawiciele sejmiku zachodniopomorskiego Cezary Szeliga, wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Kotlęga, wicemarszałek Andrzej Jakubowski i starosta łobeski Ryszard Brodziński.
Więcej w Kurierze Szczecińskim.

Inauguracyjna sesja Sejmiku Zachodniopomorskiego

W dniu 29 listopada 2010 odbyła się inauguracyjna sesja Sejmiku Zachodniopomorskiego w nowej kadencji, podczas której zaprzysiężono radnych oraz wybrano m.in. nowego Marszałka.
W tajnym głosowaniu jednogłośnie (30 głosów) Wiceprzewodniczącym Sejmiku został Jerzy Kotlęga.

Zaproszenie na spotkanie z posłem Bartoszem Arłukowiczem

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu na spotkanie z posłem RP Bartoszem Arłukowiczem, króre odbędzie się w dniu 16 listopada 2010r. (wtorek) o godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

Podsumowanie kadencji rządów PO-PSL w Sejmiku

"Pod względem liczby skandali ta kadencja samorządu wojewódzkiego bije poprzednie. Rozbite auto, narkotyki, bójka radnego z policją, podejrzane przetargi. Do wszystkich tych zdarzeń przyłożyli się politycy PO..."
Więcej w Gazecie Wyborczej.

Podsumowanie kadencji rządów PO-PSL w Sejmiku

Podczas konferencji poświęconej podsumowaniu rządów koalicji PO-PSL w Sejmiku Zachodniopomorskim Jerzy Kotlęga stwierdził między innymi, że do tej pory nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego między Wałczem a Szczecinem, nie ma w Wałczu oddziału naszej telewizji regionalnej, a ostatnio zrezygnowano z kapitalnego remontu drogi na trasie Czaplinek-Wałcz.
Podczas swoich rządów radni koalicji doporowadzili również do zamknięcia siedmiu bibliotek pedagogicznych, próbują zamykać szkoły.
Więcej w Gazecie Wyborczej.

Inauguracja kampanii wyborczej w BiałogardzieLosowanie numerów list wyborczych

W losowaniu przeprowadzonym przez PKW numer 1 wylosował Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
W wyborach do Sejmiku Zachodniopomorskiego Jerzy Kotlęga startuje z listy numer 1, pozycja numer 1.

Otwarcie młodzieżówki w Kołobrzegu

Podczas spotkania grupy młodych osób swoją działalność ponownie wznowiła Federacja Młodych Socjaldemokratów w Kołobrzegu
W wydarzeniu wznawiającym organizację młodzieżową SLD wzięła udział Wiceprzewodnicząca SLD w regionie Dorota Chałat, Radny Sejmiku Województwa Jerzy Kotlęga, kandydat na Prezydenta Miasta Kołobrzegu Jacek Woźniak oraz Przewodniczący Zachodniopomorskiej FMS Radosław Drozdowicz.


Prezentacja "jedynek" do Sejmiku Zachodniopomorskiego

Oficjalne przedstawienie "lokomotyw" list wyborczych do Sejmiku Zachodniopomorskiego:
- okręg białogardzko-świdwiński - Jerzy Kotlęga, były kurator oświaty i radny sejmiku w tej kadencji,
- Świnoujście - Ryszard Kowalski, obecnie wiceprezydent tego miasta,
- Koszalin - Małgorzata Chyła, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego,
- okręg stargardzko-myśliborski - Albin Majkowski, sekretarz zachodniopomorskiego SLD,
- okręg szczeciński - Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego SLD.
Więcej w Gazecie Wyborczej.

10.2010 - inauguracja kampanii wyborczej w Kołobrzegu

Podczas kołobrzeskiej inauguracji przedstawiony został kandydat na urząd prezydenta Kołobrzegu Jacek Woźniak oraz kandydaci do Sejmiku Zachodniopomorskiego z okręgu nr 3
(powiaty: Białogardzki, Drawski, Kołobrzeski, Świdwiński, Wałecki).
Więcej w Kurierze Szczecińskim.

10.2010 - inauguracja kampanii wyborczej w SzczecinieW inauguracji udział wzięli kandydaci na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z rekomendacji SLD.
Podczas inauguracji gościli między innymi przewodniczącego SLD Grzegorz Napieralski, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Stanisław Wziątek oraz Wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej Bartosz Arłukowicz.

09.2010 - spotkanie w sprawie szpitala w Wałczu

Stowarzyszenie Wspólny Wałcz zorganizowało 20 września konferencję prasową, której celem było uspokojenie mieszkańców miasta w związku z sytuacją dotyczącą szpitala.
W konferencji wzięli udział zaproszeni goście poseł Stanisław Wziątek, który jest szefem sejmowej komisji obrony narodowej oraz radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jerzy Kotlęga.

02.2010 - wygaszanie działalności Policealnej Szkoły Medycznej w Koszalinie

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego podjął uchwałę o wygaszaniu działalności Policealnej Szkoły Medycznej w Koszalinie.
Uchwała została przyjęta mimo sprzeciwu radnego sejmiku Jerzego Kotlęgi, byłego kuratora oświaty, który uważa, że zlikwidowanie szkoły policealnej ograniczy młodzieży dostęp do bezpłatnej nauki.
Więcej w Głosie Szczecińskim i Radiu Szczecin.

12.2009 - uzyskanie praw miejskich Tychowa

Radny Sejmiku Zachodniopomorski Jerzy Kotlęga wziął udział w uroczystościach związanych z uzyskaniem praw miejskich Tychowa.

12.2008 - "Ośrodki naukowe do likwidacji"

"Będę walczył o biblioteki." Rozmowa z Jerzym Kotlęgą, radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, byłym kuratorem oświaty. Czytaj więcej.

12.2008 - "Radni koalicji PO-PSL i Samoobrony zamykają biblioteki"

KURIER SZCZECIŃSKI: Siedem bibliotek pedagogicznych w województwie zachodniopomorskim przestanie istnieć. Z trzynastu dotychczasowych filii pozostanie jedynie sześć. Zdaniem radnego sejmiku województwa Jerzego Kotlęgi skutki tej decyzji mogą być poważne.
O likwidacji zamiejscowych oddziałów Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kamieniu Pomorskim, Policach, Chojnie, Łobzie, Nowogardzie, Choszcznie i Wałczu radni sejmiku zdecydowali we wtorek.
Jerzy Kotlęga, radny SLD zamierza zaskarżyć tę uchwałę: - Będę bronił bibliotek do końca. Żałuję, że moje argumenty nie trafiły do radnych.
Więcej na ten temat tutaj.

04.2008 - "Spięcie": Jerzy Kotlęga i Stanisław Gawłowski

Podczas programu telewizyjnego "Spięcie" Jerzy Kotlęga rozmwiał z posłem PO S. Gawłowskim na temat rozwoju koszalińskiej części województwa, powołania na stanowisko nowego marszałka oraz o rozpadzie koalicji Lewica i Demokraci.

Frekwencja radnych sejmiku

Kurier Szczeciński przeanalizował frekwencję radnych Sejmiku Zachodniopomorskiego.
Pracując w Komisji Rozwoju i Promocji wykazałem się 100-procentową frekwencją.